Nadrzędnym celem kształcenia na kierunku prawo (jednolite studia magisterskie) o profilu praktycznym jest przygotowanie absolwentów do wykonywania zawodu prawnika – tak w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i w ramach instytucji publicznych, czy też w podmiotach prywatnych. Studia pozwalają również nabyć wiedzę i umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do odbycia każdego rodzaju aplikacji prawniczej – w szczególności aplikacji ogólnej oraz aplikacji korporacyjnych.
Zgodnie z założeniami programowymi, absolwenci proponowanego kierunku zostają wyposażeni w wszechstronną wiedzę teoretyczną z zakresu prawa i powiązanych z nim dyscyplin. Nabywają także m.in. umiejętność stosowania prawa, interpretacji przepisów prawnych, posługiwania się specjalistycznym językiem prawniczym, sporządzania pism sądowych i pozasądowych. Absolwenci zostają nadto wyposażeni w umiejętności językowe zgodnie z wymaganiami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego określonymi dla poziomu B2+. Jednocześnie celem kształcenia jest nabycie przez absolwentów efektów z zakresu kompetencji społecznych. Studia na kierunku prawo przygotowują m.in. do aktywnego wykonywania zadań zawodowych, starannego, etycznego oraz odpowiedzialnego pełnienia przyszłych ról zawodowych, podtrzymywania etosu zawodu.
Absolwenci kierunku prawo są zatem przygotowani do pracy zawodowej na regionalnym, ale i krajowym czy zagranicznym rynku pracy, w szczególności w ramach zakładanych kancelarii prawnych, instytucji odpowiedzialnych za sprawowanie wymiaru sprawiedliwości czy szeroko pojętym aparacie administracyjnym państwa.
Ukończenie studiów na kierunku prawo pozwala na znalezienie zatrudnienia w sektorze publicznym – instytucjach państwowych, międzynarodowych, unijnych, sądach, prokuraturze, administracji rządowej i samorządowej, korpusie służby cywilnej, a nadto w sektorze prywatnym – w szczególności w kancelariach adwokackich, radcowskich, notarialnych, komorniczych, doradztwa podatkowego, instytucjach finansowych oraz innych podmiotach prywatnych, zwłaszcza posiadających w swych strukturach organizacyjnych działy prawne. Ukończenie studiów na kierunku prawo pozwala także na założenie własnej działalności gospodarczej.
Absolwent kierunku prawo, po uzyskaniu tytułu zawodowego magistra prawa, jest uprawniony do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych – w szczególności poprzez ukończenie aplikacji prawniczych przygotowujących do wykonywania specjalistycznych zawodów prawniczych, takich jak: sędzia, prokurator, notariusz, adwokat, radca prawny oraz komornik. Absolwent zostaje nadto przygotowany do kontynuowania nauki na studiach podyplomowych czy podjęcia kształcenia na studiach III stopnia.