Jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia skierowane są do osób, które interesują się człowiekiem, psychologicznymi uwarunkowaniami jego funkcjonowania oraz rolą psychologów w świecie społecznym. Adresatami mogą być zarówno absolwenci szkół średnich, jak również absolwenci kierunków studiów, takich jak np. filozofia, pedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika specjalna, socjologia, którzy chcą uzupełnić swoje kompetencje o znajomość psychologii i umiejętności interpersonalne.
Na jednolitych studiach magisterskich z zakresu psychologii szczególny nacisk położony zostanie na rozwijanie umiejętności praktycznych, do czego zobowiązuje profil studiów. Oprócz kanonu przedmiotów psychologicznych, takich jak m.in. pomoc psychologiczna, psychologia społeczna, rozwojowa czy kliniczna, studenci będą mieli możliwość nabywania umiejętności miękkich dzięki uzupełnieniu programu studiów o przedmioty z zakresu rozwoju osobistego. Skuteczne funkcjonowanie w grupie, efektywna komunikacja interpersonalna, rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem wiedzy psychologicznej to umiejętności szczególnie cenne na współczesnym rynku pracy, które rozwijać będą studenci kierunku psychologia. Dodatkowo realizacja praktyk zawodowych umożliwi studentom poznanie zakresu zadań realizowanych przez psychologów w ich praktycznej działalności.
Zdobytą interdyscyplinarną wiedzę, umiejętności i kompetencje absolwent może wykorzystywać np. w projektowaniu szkoleń, realizacji działań marketingowych, z zakresu human resources czy public relations, a także w dalszym rozwijaniu własnych kompetencji.