Położnictwo
studia I stopnia/stacjonarne
*studia popołudniowe dotyczą zajęć teoretycznych. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe mogą odbywać się w ciągu całego dnia. Ostateczna decyzja o uruchomieniu studiów w formie popołudniowej zapadnie po zakończeniu rekrutacji.
Podczas studiów pierwszego stopnia studenci zdobywają ogólną wiedzę z nauk medycznych oraz szczegółową wiedzę z zakresu położnictwa.
Zdobywane w trakcie studiów umiejętności oraz uzyskanie tytułu licencjata położnictwa pozwalają na zatrudnienie w podmiotach leczniczych oraz na samozatrudnienie w ramach indywidualnej lub grupowej praktyki położniczej.
Student kierunku położnictwo oprócz wiedzy medycznej poznaje prawne i etyczne regulacje wykonywania zawodu położnej/ położnego.
W trakcie studiów nauczymy Cię sprawować opiekę nad kobietą w poszczególnych okresach rozwojowych, stanach fizjologicznych i patologicznych, stanach zagrożenia jej zdrowia i życia oraz potrafi sprawować opiekę nad noworodkiem i samodzielnie wykonywać zawód zgodnie z zasadami etyki i prawa.
Oferujemy:
-
nauczanie –od teorii do praktyki (wykłady- konwersatoria- ćwiczenia- ćwiczenia
w warunkach symulowanych- zajęcia praktyczne – praktyki zawodowe – egzamin dyplomowy); - warunki studiowania – nowoczesne aule wykładowe i sale dydaktyczne wyposażone w sprzęt audiowizualny, nagłaśniający i klimatyzatory, pracownie specjalistyczne, pracownie kształtowania umiejętności praktycznych zorganizowane na wzór sal szpitalnych i gabinetów zabiegowych wyposażone w nowoczesny sprzęt, materiały, fantomy, trenażery i symulatory, umowy z podmiotami zewnętrznymi (podmiotami leczniczymi, domami pomocy społecznej, szkołami) umożliwiające realizację zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w warunkach rzeczywistych;
- nowoczesne technologie w nauczaniu – symulacja niskiej, pośredniej i wysokiej wierności; prebriefing; debriefing;, pacjent standaryzowany; platforma Moodle; bazy bibliometryczne; Międzynarodowa Klasyfikacja Diagnoz Pielęgniarskich ICNP; IT w pracowniach umiejętności;
- możliwość dodatkowego rozwoju – praca w studenckich kołach naukowych, udział w konferencjach krajowych i zagranicznych, działalność na rzecz promocji zdrowia w środowisku lokalnym, aktywność w promowaniu Wydziału i Uczelni, odbywanie w uczelniach europejskich części kształcenia teoretycznego i/ lub praktycznego studentów lub praktyk absolwentów w ramach programu Erasmus+.
Zobacz więcej:
Dla kogo jest ten kierunek?
Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe
Kadra dydaktyczna
Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku informuje, że osoby przyjęte na kierunek Położnictwo będą objęte projektem pt. „Symulacje medyczne kluczem do sukcesu w kształceniu położnych” POWR.05.03.00-00-0002/19. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa V Wsparcie dla obszarów zdrowia, Działanie 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych.