Specjalność ekonomika handlu i usług umożliwia zdobycie szerokiego spektrum wiedzy z zakresu funkcjonowania handlu i usług, jak i prawa handlowego, logistyki przedsiębiorstw handlowych, technik sprzedaży i windykacji należności, instytucjonalnych forma handlu i usług, szczebli obrotu towarowego i form wymiany towarowej, transakcji i rozliczeń w handlu, znaczenia handlu w gospodarce oraz technik negocjacyjnych. Celem kształcenia jest przygotowanie specjalistów posiadających umiejętności praktyczne z zakresu nowoczesnych metod i technik sprzedaży w firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych. Student specjalności ekonomika handlu i usług zna zasady funkcjonowania rynku towarów i usług oraz dokonywania na nim transakcji kupna sprzedaży, metody i techniki marketingu, a także instrumenty handlu elektronicznego i techniki odzyskiwania należności od odbiorców. Kształcimy profesjonalnych handlowców, którzy będą sprawnie zarządzać oraz organizować proces sprzedaży, jak i kierować zespołem. W ramach specjalności ekonomika handlu i usług Studenci mają możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach symulowanych w pracowni symulacji biznesowych. Zakładają firmy, w których zarządzają sprzedażą oraz otrzymują zaświadczenia od firmy REVAS o prowadzeniu przedsiębiorstwa, co jest dodatkowym atutem na rynku pracy. Student specjalności ekonomika handlu i usług uzyska wiedzę w zakresie znajomości narzędzi informatycznych, oprogramowania oraz umiejętności prezentacji i nawiązywania relacji biznesowych. W programie specjalności możemy wyróżnić obszary o charakterze ogólnym oraz obejmujące zagadnienia z zakresu dyscypliny naukowej ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości. Obszar ogólny to przedmioty z zakresu makroekonomii, mikroekonomii, rachunkowości, prawa, statystyki, ekonometrii, a obszary o charakterze szczegółowym dotyczą pogłębionych zagadnień z zakresu handlu i usług.
Oferta programowa specjalności ekonomika handlu i usług została przygotowana dla kształcenia wysoko wyspecjalizowanych kadr z zakresu handlu i sprzedaży.
• Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
Specjalność finanse i rachunkowość przedsiębiorstw umożliwia zdobycie aktualnej wiedzy i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw i instytucji. Walorem naszej specjalności jest spojrzenie pod kątem praktycznym na funkcjonowanie przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych połączone z teorią oraz wiedzą specjalistyczną z zakresu finansów i rachunkowości, dające naszym Studentom wyjątkowo szerokie możliwości zatrudnienia. Studentom specjalności finanse i rachunkowość przedsiębiorstw oferujemy zajęcia z bloku rachunkowości w laboratoriach komputerowych z wykorzystaniem oprogramowania m.in. Ramzes i Płatnik. Ponadto Studenci mają możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach symulowanych w pracowni symulacji biznesowych. Zakładają biura rachunkowe oraz otrzymują zaświadczenia od firmy REVAS o prowadzeniu przedsiębiorstwa, co jest dodatkowym atutem na rynku pracy. Ponadto mają możliwość uzyskania Certyfikatu Księgowego, ponieważ Mazowiecka Uczelnia Publiczna jest partnerem Centrum Informacji Księgowej: cik.org.pl/egzamin. W programie specjalności możemy wyróżnić obszary o charakterze ogólnym oraz obejmujące zagadnienia z zakresu dyscypliny naukowej ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości. Obszar ogólny to przedmioty z zakresu makroekonomii, mikroekonomii, rachunkowości, prawa, statystyki, ekonometrii, a obszary o charakterze szczegółowym dotyczą pogłębionych zagadnień finansowo-rachunkowych.
Oferta programowa specjalności finanse i rachunkowość przedsiębiorstw została przygotowana dla kształcenia wysoko wyspecjalizowanych kadr z zakresu finansów i rachunkowości.
•Logistyka w działalności gospodarczej
Specjalność logistyka w działalności gospodarczej umożliwia zdobycie aktualnej wiedzy z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw logistycznych oraz sterowania przepływem produktów i informacji przez przedsiębiorstwo. Specjalność przygotowuje do pracy na stanowiskach specjalistów i menedżerów w działach logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych, w różnych obszarach – zaopatrzenie, produkcja, dystrybucja, obsługa klienta, zwroty oraz koordynatorów łańcucha logistycznego, jak i pracowników przedsiębiorstw świadczących usługi logistyczne – firmy spedycyjno-transportowe, centra usług logistycznych, firmy cateringowe, nowoczesne magazyny. Ponadto można prowadzić własną działalność gospodarczą, jak i świadczyć usługi doradcza w firmach konsultingowych. Student specjalności logistyka w działalności gospodarczej pozyskuje wiedzę i nabywa umiejętności w zakresie: identyfikowania, analizowania i doskonalenia systemów, procesów logistycznych, łańcuchów i sieci logistycznych, a także zarządzania nimi. Treści kształcenia obejmują m.in.: podstawowe pojęcia i problemy z zakresu logistyki, system logistyczny przedsiębiorstwa, logistyka zaopatrzenia, logistyka produkcji, dystrybucji, transportu, logistyka magazynowa. Studenci mają możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach symulowanych w pracowni symulacji biznesowych. Zakładają firmy transportowe, zarządzają nimi oraz otrzymują zaświadczenia od firmy REVAS o prowadzeniu przedsiębiorstwa logistycznego, co jest dodatkowym atutem na rynku pracy. W programie specjalności możemy wyróżnić obszary o charakterze ogólnym oraz obejmujące zagadnienia z zakresu dyscypliny naukowej ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości. Obszar ogólny to przedmioty z zakresu makroekonomii, mikroekonomii, rachunkowości, prawa, statystyki, ekonometrii, a obszary o charakterze szczegółowym dotyczą pogłębionych zagadnień funkcjonowania przedsiębiorstw logistycznych.
Oferta programowa specjalności logistyka w działalności gospodarczej została przygotowana dla kształcenia wysoko wyspecjalizowanych specjalistów i menedżerów logistycznych.
• Finanse publiczne i administracja
Specjalność finanse publiczne i administracja umożliwia zdobycie aktualnej wiedzy z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce, jak i w wybranych krajach Unii Europejskiej oraz systemu finansów publicznych, systemu finansów samorządowych, rachunkowości budżetowej oraz systemu podatkowego. Student uzyska praktyczne umiejętności zarządzania finansami publicznymi. Ponadto będzie mógł podjąć pracę w podmiotach sektora publicznego, jak i prywatnego, np. jednostkach administracji publicznej (rządowej i samorządowej), w przedsiębiorstwach i bankach, firmach doradczych, wspierających współpracę podmiotów prywatnych i publicznych, jako doradca podatkowy. Student będzie znał i rozumiał podstawy prawa, prawa podatkowego, celnego i dewizowego, będzie umiał interpretować i stosować przepisy tego prawa, będzie posiadał specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu ewidencji podatkowej, zasad funkcjonowania administracji podatkowej i kontroli skarbowej. Studentom specjalności finanse publiczne i administracja oferujemy zajęcia z bloku rachunkowości i rachunkowości budżetowej w laboratoriach komputerowych z wykorzystaniem oprogramowania m.in. Ramzes i Płatnik. Ponadto Studenci mają możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach symulowanych w pracowni symulacji biznesowych. Zakładają firmy oraz otrzymują zaświadczenia od firmy REVAS o prowadzeniu przedsiębiorstwa, co jest dodatkowym atutem na rynku pracy. Ponadto mają możliwość uzyskania Certyfikatu Księgowego, ponieważ Mazowiecka Uczelnia Publiczna jest partnerem Centrum Informacji Księgowej: cik.org.pl/egzamin. W programie specjalności możemy wyróżnić obszary o charakterze ogólnym oraz obejmujące zagadnienia z zakresu dyscypliny naukowej ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości. Obszar ogólny to przedmioty z zakresu makroekonomii, mikroekonomii, rachunkowości, prawa, statystyki, ekonometrii, a obszary o charakterze szczegółowym dotyczą pogłębionych zagadnień administracyjno – prawne.
Oferta programowa specjalności finanse publiczne i administracja została przygotowana dla kształcenia wysoko wyspecjalizowanych kadr z zakresu administracji i finansów publicznych.
• Informatyka w biznesie
Specjalność informatyka w biznesie jest unikatową specjalnością i została utworzona w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie na specjalistów z dynamicznie rozwijającej się branży IT. Student studiujący na specjalności informatyka w biznesie pozna zasady prowadzenia działalności gospodarczej oraz zarządzania nimi z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz specjalistycznego oprogramowania w ramach oferowanej specjalności. Ponadto Student nabędzie wiedzę z zakresu informatyki w szeroko rozumianym zarządzaniu i biznesie. Poza ogólną wiedzą ekonomiczną, studia dostarczą umiejętności praktycznego wykorzystania narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych. Problemy rozwiązywane przez studentów w ramach studiów pozwolą im zdobyć umiejętności analitycznego myślenia, elastyczności oraz samodzielności realizacji zadań przez informatyków biznesu. Student specjalności Informatyka w biznesie będzie posiadał umiejętności analizy i syntezy problemów biznesowych, rozwiązywania problemów zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Wiedza z informatyki, zarządzania, rachunkowości, finansów, metod ilościowych, ekonomii pogłębi kompetencje absolwentów. Student będzie potrafił rozwiązywać problemy biznesowe za pomocą narzędzi wykorzystujących nowoczesne technologie informatyczne; będzie umiał projektować, programować i wdrażać aplikacje biznesowe. Ponadto Studenci mają możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach symulowanych w pracowni symulacji biznesowych. Zakładają firmy oraz otrzymują zaświadczenia od firmy REVAS o prowadzeniu przedsiębiorstwa, co jest dodatkowym atutem na rynku pracy. W programie specjalności możemy wyróżnić obszary o charakterze ogólnym oraz obejmujące zagadnienia z zakresu dyscypliny naukowej ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości. Obszar ogólny to przedmioty z zakresu makroekonomii, mikroekonomii, rachunkowości, prawa, statystyki, ekonometrii, a obszary o charakterze szczegółowym dotyczą pogłębionych zagadnień z zakresu informatyki w biznesie.
Oferta programowa specjalności informatyka w biznesie została przygotowana dla kształcenia wysoko wyspecjalizowanych kadr z zakresu IT.