Absolwent zdobędzie wiedzę w zakresie nauk ekonomicznych: makro – i mikroekonomii, finansów, rachunku kosztów oraz podstaw organizacji i zarządzania, w tym zarządzania operacyjnego i strategicznego. Studia przygotowują do rozwiązywania złożonych problemów dot. projektowania systemów i procesów logistycznych, zaopatrzenia a także produkcji i dystrybucji. Absolwent opanuje wiedzę logistyczną, ekonomiczną, informatyczną oraz umiejętności menedżerskie do kierowania przedsiębiorstwem logistycznym czy zarządzania specjalistycznymi funkcjami logistycznymi.
• Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
Absolwent uzyska poszerzoną wiedzę na temat funkcjonowania i interpretowania rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej w podmiocie gospodarczym, wpływu polityki pieniężnej na rynki finansowe oraz działalności instytucji finansowych i jednostek gospodarczych, pozyskiwania środków na działalność gospodarczą. Ponadto absolwent będzie sprawnie posługiwał się normami, regułami i standardami w celu rozwiązywania konkretnych problemów gospodarczych. Nabędzie umiejętności pracy zespołowej oraz komunikacji wewnątrz jednostki i poza nią.
• Finanse publiczne i administracja
Absolwent poszerzy wiedzę na temat ekonomiczno – prawnych aspektów funkcjonowania administracji publicznej i gospodarczej oraz zjawisk, procesów i analiz w sektorze publicznym. Pogłębi wiedzę o strukturach organizacji użyteczności publicznej i ich relacjach z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Nabędzie umiejętności analizowania i interpretowania zjawisk ekonomiczno – społecznych. Pozna normy, reguły i standardy w celu rozwiązywania konkretnych problemów z zakresu finansów publicznych i administracji. Będzie potrafił zaprojektować i przeprowadzić badania, sporządzić raporty i zestawienia, ocenić zależności na poziomie instytucjonalnym i regionalnym w zakresie finansów publicznych i administracji. Uzyska kompetencje pracy zespołowej, zachowań organizacyjnych oraz komunikacji wewnątrz jednostki i poza nią.