Organizacja kształcenia i wsparcia dla uczniów objętych kształceniem specjalnym w szkołach specjalnych.
Cel szkolenia:
Zapoznanie z przepisami prawa dotyczącymi organizacji kształcenia uczniów objętych kształceniem specjalnym w szkołach specjalnych.
Usystematyzowanie wiedzy dotyczącej standardów pracy z uczniami objętymi kształceniem specjalnym w szkołach specjalnych.
Doskonalenie kompetencji w zakresie współpracy z rodzicami i specjalistami w procesie wsparcia ww. uczniów.
Kształcenie umiejętności w zakresie podejmowania działań w zakresie pomocy psychologiczno – pedagogicznej uczniom objętych kształceniem specjalnym z problemami wychowawczymi.
Zagadnienia:
Podstawy prawne i teoretyczne dotyczące organizacji kształcenia uczniów objętych kształceniem specjalnym w szkołach specjalnych. Standardy organizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego w szkołach specjalnych. Przykłady dobrej praktyki w zakresie kształcenia i wychowania uczniów objętych kształceniem specjalnym w szkołach specjalnych. Efektywne wspieranie ww. uczniów (metody, formy pracy, specjalistyczne środki i pomoce dydaktyczne).
Dokumentacja nauczyciela w zakresie kształcenia i wsparcia dla uczniów objętych kształceniem specjalnym w szkołach specjalnych.