Budynek przy ulicy Gałczyńskiego 28
Wydział Nauk Humanistyczno- Społecznych i Informatyki
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Wejście do budynku bezpośrednie, brak barier w postaci schodów.
Drzwi do budynku otwierane ręcznie, podwójna ilość- wiatrołap. W przypadku konieczności udzielenia pomocy przy otwieraniu i przytrzymaniu drzwi lub uzyskania informacji, pomoc taką zapewnia pracownik portierni, którego stanowisko znajduje się w bliskiej odległości od głównego wejścia.
W budynku nie występują obszary kontroli.
Wejście oznaczone tablicami informacyjnymi.
Wejście główne do budynku zostało wyposażone w elektroniczny znacznik wchodzący w skład systemu nawigacyjno-informacyjnego – TOTUPOINT, który opisuje przestrzeń budynku.
Dostępność korytarzy, schodów i wind
Budynek posiada dwie ogólnodostępne windy, zapewniające komunikację pionową między kondygnacjami budynku od poziomu 0 do +3. Winda wyposażona jest w panel sterowniczy z przyciskami oznaczonymi alfabetem Braille’a, oraz posiada system komunikatów głosowych, informujących o położeniu kabiny. Na poziom -1 osoba z niepełnosprawnością może dostać się za pomocą platformy przyschodowej. Korytarze pozwalają na swobodne przemieszczanie się osób z niepełnosprawnością ruchową.
Schody jak również powierzchnie szklane w budynku zostały kontrastowo oznakowane.
Rodzaje dostosowań wewnątrz budynku
Za pomocą pochylni osoba z niepełnosprawnością ruchową może dostać się na poziom 0 znajdujący się po prawej stronie od wejścia.
Portiernia w której można uzyskać informacje znajduje się na poziomie 0. Wysokość portierni nie jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach i niskorosłych.
Dziekanat Wydziału Nauk Humanistyczno-Społecznych i Informatyki zlokalizowany jest na poziomie 0, bezpośrednio tuż za portiernią. Wysokość punktu obsługi dostosowana jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach i niskorosłych.
Dziekanat Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii znajduje się na poziomie +1. Wysokość punktu obsługi dostosowana jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach i niskorosłych.
Szatnia w budynku znajduje się na poziomie 0 za portiernią oraz na poziomie -1. Szafki ubraniowe na poziomie 0 zostały oznaczone tekstem wypukłym i w alfabecie Braille’a.
Wszystkie pomieszczenia w budynku oraz sale dydaktyczne zostały oznaczone tabliczkami w alfabecie Braille’a i tekstem wypukłym.
Poręcze klatki schodowej zostały oznaczone nakładkami w alfabecie Braille’a.
Piętra w budynku są oznakowane.
Na kondygnacjach od 0 do + 2 budynku zlokalizowana jest toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
W budynku zostały zainstalowane pętle indukcyjne, które poprawiają komfort słyszenia oraz jakość dźwięku osobom z niepełnosprawnością słuchu. Znajdują się w Auli, dziekanacie Wydziału Nauk Humanistyczno-Społecznych i Informatyki, dziekanacie Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii oraz na portierni. Stanowiska wyposażone w pętle indukcyjne zostały oznakowane piktogramami.
W budynku znajdują się 3 materace ewakuacyjne ułatwiające bezpieczną ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami. Znajdują się w pobliżu klatek ewakuacyjnych.
Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich
Przy ulicy, naprzeciwko głównego wejścia do budynku uczelni znajduje się ogólnodostępny parking, który posiada 2 oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Na wewnętrznym parkingu uczelni znajduje się 1 prawidłowo oznakowane miejsce dla osób z niepełnosprawnością. Wjazd kontrolowany z wykorzystaniem samoobsługowej bramy przesuwnej. Osoba z niepełnosprawnością zgłasza portierowi chęć wjazdu na parking pod numerem telefonu 24 366 54 10 wew. 666.
Wstęp z psem asystującym
Na teren budynku mogą wejść osoby korzystające z pomocy psa asystującego lub psa przewodnika. Wejście możliwe jest po okazaniu certyfikatu potwierdzającego status zwierzęcia. Informacja o możliwości wejścia z psem asystującym lub psem przewodnikiem została umieszczona na drzwiach wejściowych w formie piktogramu.
Tłumacz języka migowego
Zapewniamy dostęp do tłumacza języka migowego PJM oraz SJM on-line.
Link do połączenia znajduje się w prawym górnym rogu strony internetowej.
We wszystkich punktach obsługi jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego PJM oraz SJM on-line w czasie rzeczywistym.