Pracownie na wyciągnięcie ręki
12.03.2021
Dzięki wspólnej współpracy studentów, wykładowców i pracowników administracji odbył się wirtualny dzień otwarty pt: „Otwarte łącze”.
Wiosenną tradycją naszej Uczelni jest organizacja dnia otwartego dla kandydatów na studia. Zeszłoroczna edycja wirtualnego dnia otwartego była pierwszym wydarzeniem tego typu. W tym roku, ze względu na przeciągające się obostrzenia, organizacja weszła szczebel wyższej. Poza prezentacją poszczególnych kierunków, postanowiliśmy pokazać naszym przyszłym studentom sale dydaktyczne i ich nowoczesne wyposażenie.
Dokładnie o godz. 10:00 otworzyliśmy internetowe łącze na uczelnianym kanale YouTube. Uczestników powitała dr Anna Nowacka – Prorektor ds. nauki i rozwoju: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku to nowoczesna uczelnia z tradycjami, która funkcjonuje już 20 lat. To co nas wyróżnia to wysoka jakość kształcenia, doskonała baza dydaktyczna, którą cały czas doskonalimy, a przede wszystkim praktyczny profil studiów. Jako jedyna Uczelnia w subregionie płockim proponujemy tak szerokoprofilową ofertę kształcenia z zakresu: nauk humanistycznych, społecznych, nauk medycznych i o zdrowiu, technicznych i ścisłych, która obejmuje studia pierwszego stopnia (licencjackie) oraz drugiego stopnia (magisterskie). – powiedziała dr Nowacka.
O możliwościach jakie daje udział w samorządzie studenckim opowiedział Przemysław Wolski – przedstawiciel Rady Samorządu Studenckiego. – Jeżeli nie zdecydowaliście się jaki kierunek wybrać, mam nadzieję, że po dzisiejszym dniu otwartym z łatwością wybierzecie kierunek marzeń. Warto działać w samorządzie studenckim, ponieważ dzięki temu mamy realny wpływ na to, jak funkcjonuje Uczelnia. Nasi członkowie delegowani są do różnych komisji i rad np. Rady Uczelni. – zachwalał Przemek.
Następnie widzowie poznali w pigułce największe zalety naszej Uczelni takie jak: atrakcyjny system stypendialny, elastyczny plan zajęć, nowoczesna biblioteka, program Erasmus+ czy Dom Studenta o wysokim standardzie.
Po części ogólnej „na wizję” weszły poszczególne Wydziały. Zaczęliśmy od Wydziału Nauk Społecznych. Kierunki z tego wydziału prezentowali dr Andrzej Jagodziński oraz dr Bogdan Guziński. Natomiast pracownię symulacji biznesowych zaprezentował dr Paweł Kaczmarczyk – p.o. Dziekana Wydziału. W międzyczasie prowadzący zachęcali widzów do interakcji. Zadali dwa pytania konkursowe. Wygrały osoby, które jako pierwsze udzieliły poprawnych odpowiedzi.
Ofertę Wydziału Nauk o Zdrowiu zaprezentowały: Małgorzata Maciaszek studentka kosmetologii oraz Aleksandra Radecka, która studiuje jednocześnie położnictwo i pielęgniarstwo. W ciągu kilku sekund przenieśliśmy centrum wydarzeń z budynku przy ul. Gałczyńskiego na Plac Dąbrowskiego. Kilkanaście pracowni medycznych w zaledwie 20 minut zaprezentowała dr hab. n. med. Mariola Głowacka, prof. Uczelni, Dziekan Wydziału. Podczas wirtualnego spaceru kandydaci zobaczyli m.in.: intubację pacjenta z rozpoznanym COVID-19, nowoczesne sterowanie, intensywną opiekę nad noworodkiem, różne scenariusze monitorowania stanu pacjentów, a także sale kosmetologiczne.
Następnie powróciliśmy z relacją dnia otwartego do studio przy ul. Gałczyńskiego. W ostatniej części zaprezentował się Wydział Nauk Humanistycznych i Informatyki. Wachlarz kierunków zaprezentowały dr Agnieszka Głowala oraz dr Kamila Zdanowicz-Kucharczyk. Pracownię sportowo-muzyczną oraz pracownię logopedyczną zaprezentował dr Andrzej Kansy – p.o. Prorektor ds. studenckich oraz dydaktyki. W ramach ostatniego wirtualnego spaceru kandydaci poznali aulę główną Uczelni.
W realizację przedsięwzięcia zaangażowani zostali studenci kierunku nowe media, informatyka, pielęgniarstwo, kosmetologia oraz położnictwo. Wielu z nich pierwszy raz w życiu miało do czynienia z realizacją wydarzenia w formule online. Jedna ze studentek wcieliła się w rolę prowadzącej, a inni stanęli za kamerami jako operatorzy. Na Wydziale Nauk o Zdrowi studenci w bardzo realistyczny sposób przedstawili to, co na co dzień dzieje się podczas zajęć.
Podsumowując: żadne słowa nie oddadzą tego, co działo się podczas tego niezwykle dynamicznego wirtualnego dnia otwartego pt: „Otwarte łącze”. Najlepiej obejrzeć relację na naszym kanale YouTube i zobaczyć wszystko na własne oczy.