Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej biblioteka Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku rozbudowała dostęp do internetowej bazy Ibuk o kilkaset nowych pozycji przydatnych studentom oraz pracownikom dydaktycznym uczelni.
Dla mniej zorientowanych: czyli czym jest Ibuk?
Każda z osób, będąca czytelnikiem biblioteki posiada bezpłatny dostęp do tytułów znajdujących się w wirtualnej czytelni. Bez wychodzenia z domu można czytać, przeglądać, stworzyć swoją własną półkę z książkami, dodawać zakładki, wyszukiwać słowa i frazy oraz (bezkarnie) robić notatki bezpośrednio w książkach.
Tym, którzy z Ibuka korzystali polecamy zapoznanie się z najnowszymi zakupami a tych, którzy od Ibuka stronili zachęcamy do zawarcia bliższej znajomości z wirtualną czytelnią.
Film instruktażowy: