Końcówka rekrutacji
15.09.2022
Rekrutacja
Uczelnia rekrutuje na pierwszy rok studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich do północy 16 września. Ważne jest to, aby kandydaci zapoznali się z zasadami rekrutacji. Ta odbywa się równolegle w formie elektronicznej (poprzez zalogowanie na portalu Internetowa Rekrutacja Kandydatów) oraz tradycyjnej (poprzez złożenie kompletu dokumentów w siedzibie Uczelni). Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej: www.mazowiecka.edu.pl w zakładce „Dla kandydatów”. Na wszelkie pytania odpowiedzą także pracownicy Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki oraz dziekanatów.
Studia
Prowadzimy studia dualne, czyli zajęcia akademickie łączymy z praktyką zawodową. Każdego roku rozbudowujemy wachlarz kierunków. W tym roku uzyskaliśmy zgodę na jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia. W zaledwie 10 dni rekrutacji chęć studiowania psychologii zgłosiło 80 osób. Finalnie przyjęliśmy 50 najlepszych kandydatów. Uczelnia uzyskała także zgodę na utworzenie kierunku lekarskiego. Studenci rozpoczną naukę w 2023 roku, ale na stronie internetowej Uczelni już są podane wymagane kryteria naboru.
Wydział Nauk o Zdrowiu
oferuje studia na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo i kosmetologia zapewniające absolwentom uzyskanie wysokich kwalifikacji, interesującej pracy, dobrego wynagrodzenia i możliwości rozwoju. Warto podkreślić, że badania Ekonomiczne Losy Absolwentów wykazały, że absolwenci studiów I i II stopnia są najmniej narażeni na bezrobocie. Poza tym wykazują się wysokimi zarobkami już po roku od otrzymania dyplomu (ok. 4 tys. zł brutto w przypadku absolwentów I stopnia).
W ramach studiów zapewnia się studentom możliwość nabycia najnowszej wiedzy medycznej i szerokiego zakresu umiejętności zawodowych oraz współpracy z pacjentami i innymi specjalistami w podmiotach ochrony zdrowia oraz podmiotach kosmetologicznych. Absolwenci wyposażeni w szeroki zakres kompetencji są przygotowani do pracy pielęgniarki, położnej, kosmetologa w duchu samodzielności i odpowiedzialności. Ukończenie ww. kierunków daje możliwość uzyskania zatrudnienia zgodnie z interesującą absolwentów dziedziną medycyny i oczekiwanym miejscem pracy (szpital, poradnia specjalistyczna, podstawowa opieka zdrowotna, gabinet spa, gabinet kosmetologiczny itd.). Dyplomy są również automatycznie uznawane w Unii Europejskiej oraz stanowią podstawę do dalszego rozwoju zawodowego (specjalizacje, kursy) i naukowego.
Wydział Nauk Humanistycznych i Informatyki
oferuje szeroki wachlarz kierunków takich jak: pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna, informatyka, filologia, nowe media, praca socjalna i pedagogika specjalna. Kierunek nowe media odpowiada na potrzeby globalnej cyfryzacji, multikulturowości i rozwoju mediów społecznościowych. Absolwenci nowych mediów przebojem wdzierają się do redakcji płockich gazet, stacji radiowych i telewizji. Niezmiennie uniwersalnym kierunkiem rozwoju jest zdobywanie biegłości językowej, którą zapewnia spektrum tematyki filologicznej. Osoby, których powołaniem jest pomaganie innym uczelnia proponuje pracę socjalną. Zgodnie z lipcowym rozporządzeniem MEiN w każdym przedszkolu i szkole ma być zatrudniony pedagog specjalny – to mocny argument za tym, żeby wybrać jednolite studia magisterskie pedagogikę specjalną, które dają uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Absolwentom uczelni wyższych oferujemy studia podyplomowe pedagogika specjalna – terapia pedagogiczna dzieci i młodzieży, które pozwolą uzupełnić wiedzę oraz dadzą uprawnienia do podjęcia pracy pedagoga specjalnego w szkole. Niezmiennie wysokim zainteresowaniem cieszy się informatyka. Wykształceni przez nasz inżynierowie bez problemu znajdują dobrze płatną pracę nie tylko w Płocku, ale także w dużych korporacjach na terenie całej Polski.
Wydział Nauk Społecznych
kształci specjalistów na kierunkach: administracja, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne i ekonomia. Po ukończeniu tego ostatniego kierunku absolwenci będą przygotowani do pracy w księgowości instytucji publicznych, firm prywatnych, a także do podjęcia własnej działalności gospodarczej. W tym roku akademickim do dyspozycji studentów bezpieczeństwa wewnętrznego oddany zostanie system „Pojedynek”, który jest profesjonalną pracownią do treningu strzeleckiego. Studenci będą strzelanie w oparciu o technologię wirtualnej strzelnicy, jednak z użyciem rzeczywistej broni. System jest bezpieczny dla użytkowników i stosowany w treningu Polskich Sił Zbrojnych od ponad 15 lat.
Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku oferuje także studia II stopnia.
Rekrutacja na studia II stopnia odbywa się będzie na cztery kierunki:
- bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną,
- ekonomię,
- filologię,
- pielęgniarstwo.
Studia II stopnia trwają cztery semestry i w trybie stacjonarnym są bezpłatne. Na ekonomii oraz pielęgniarstwie planujemy uruchomić studia w formie popołudniowej. Jest to elastyczne rozwiązanie dla osób pracujących. Grupy zostaną uruchomione po zgłoszeniu się wymaganej liczby osób. Warto podkreślić, że badania Ekonomiczne Losy Absolwentów wykazały, że w ciągu roku po ukończeniu studiów problem bezrobocia znaczenie rzadziej dotyka absolwentów studiów II stopnia niż I stopnia. Natomiast zarobki absolwentów studiów II stopnia są średnio o 1400 złotych brutto wyższe niż absolwentów I stopnia.
Studia podyplomowe i kursy
Uczelnia prowadzi także kształcenie podyplomowe. Od października planowane jest uruchomienie studiów na następujących kierunkach:
- Współczesne koncepcje i metody zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji
- Terapia pedagogiczna dzieci i młodzieży
- Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
- Rachunkowość budżetowa
- Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej
- Rozwój osobisty – studia coachingu
Osoby prywatne oraz firmy mogą skorzystać z kursu „Zastosowanie EXCELA w biznesie”
Zapraszamy
Władze uczelni, nauczyciele i studenci zapraszają do społeczności akademickiej Akademii Mazowieckiej w Płocku. Wszelkie informacje o uczelni dostępne są na stronie: www.mazowiecka.edu.pl oraz w mediach społecznościowych. Pytania dotyczące rekrutacji na studia w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku można kierować telefonicznie, e-mailowo oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.