Studia podyplomowe – ruszają zapisy na nowy rok akademicki
13.08.2019
Wydział Nauk Ekonomicznych i Informatyki przygotował na rok akademicki 2019/2020 kilka ciekawych
i praktycznych kierunków studiów podyplomowych.
Pierwszym z nich są studia e- usługi administracji, które skierowane są do osób chcących poszerzyć zasób wiedzy oraz umiejętności z zakresu e-usług administracji. Oferta przewidziana jest zatem dla osób, które swoją karierę zawodową wiążą z pracą w szeroko pojętej administracji publicznej.
Studia skierowane są również do odbiorców zainteresowanych poszerzeniem wiedzy także z zakresu podstaw prawnych informatyzacji administracji publicznej, komunikacji publicznej w postępowaniu administracyjnym, ochronie danych osobowych i informacji niejawnej, usług elektronicznej administracji, bezpieczeństwie systemów teleinformatycznych w administracji publicznej, znajomość platform administracji publicznej, wdrażanie projektów związanych z informatyzacją, podpis elektroniczny, nowoczesne technologie, zamówienia publiczne, obsługa i wykorzystanie biuletynu informacji publicznej. Kadra prowadząca zajęcia dydaktyczne to praktycy związani z administracją publiczną.
Szczegółowe informacje:
W swojej ofercie Wydział posiada także Studia Podyplomowe Podatkowe. Dzięki ukończeniu tego kierunku słuchacze zdobędą kompleksową wiedzę, pełne umiejętności, jak również kompetencje potrzebne w wykonywaniu pracy na stanowiskach związanych z podatkami. Zostaną więc przygotowani do przeprowadzania prawidłowego interpretowania aktów prawnych dotyczących podatków pośrednich i bezpośrednich, przygotowywania pism procesowych. Kadra prowadząca zajęcia dydaktyczne to praktycy związani z podatkami, budżetem, administracją, prawnicy.
Szczegółowe informacje:
Trzecim proponowanym kierunkiem jest rachunkowość finansowa w praktyce. Studia skierowane są do osób, które chcą uzyskać bądź poszerzyć lub usystematyzować zasób wiedzy oraz umiejętności dotyczące rachunkowości finansowej. Oferta przewidziana jest dla osób, które swoją karierę zawodową wiążą z pracą na stanowisku księgowego. Zdobyte w trakcie studiów kwalifikacje są również cenne dla kadry przeprowadzającej analizy i planowanie kosztów w firmach. Słuchacze zostaną przygotowani także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Kadra prowadząca zajęcia dydaktyczne to praktycy związani z księgowością.
Szczegółowe informacje:
O przyjęcie na studia podyplomowe w PWSZ w Płocku może ubiegać się absolwent studiów I lub II stopnia każdego kierunku studiów oraz jednolitych studiów magisterskich.
Informacje i zapytania proszę kierować do Dziekanatu WNEI – adres e-mail: wnei@pwszplock.pl