Stypendia już od pierwszego roku
05.07.2021
W Urzędzie Miasta Płocka odbyła się konferencja prasowa inaugurująca program „Grant na start”.
W konferencji prasowej udział wzięli:
- Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka
- Romuald Siemiątkowski – zastępca prezydenta Płocka
- dr hab. n. med. Maciej Słodki – rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku
- dr Andrzej Kansy – prorektor ds. studenckich i dydaktyki Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku
- dr hab. inż. Renata Walczak, prof. uczelni – prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku
- dr hab. inż. Jacek Wernik, prof. uczelni – zastępca prorektora Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku
„Grant na start” to program stypendialny przeznaczony dla studentów I roku studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Ruszy w roku akademickim 2021/2022, więc jest skierowany dla tegorocznych kandydatów na studia.
– Z inicjatywą dotyczącą współpracy między Miastem a uczelniami wyższymi wyszedł Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Celem tej współpracy jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania w Płocku. Cieszą mnie jako Prezydenta działania zarówno inwestycyjne jak i naukowe. – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski.
Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku otrzyma sześć grantów w wysokości 5.000 złotych każdy. Stypendia trafią do osób, które uzyskały dwa najwyższe wyniki w rekrutacji na studia w danym roku akademickim na każdym z trzech wydziałów.
– Dziękuję Panu Prezydentowi za pozytywną odpowiedź na naszą inicjatywę. Jako rektorzy nie mamy możliwości przyznawania stypendiów naukowych studentom I roku, bo nie mają jeszcze osiągnięć. Dlatego bardzo cieszymy się, że Pan Prezydent zgodził się na takie wsparcie dla studentów. – powiedział Rektor Maciej Słodki
Celem programu jest m.in. zachęcenie do pozostania w Płocku osób rozważających wyjazd na studia do innego miasta, a co za tym idzie, wzmocnienie potencjału kadrowego regionu płockiego.
Ze stypendium mogą być sfinansowane wydatki związane z rozwojem edukacyjnym lub naukowym studenta, w tym m.in.: opłacenie kosztów uczestnictwa w kursach, szkoleniach, w tym kursach językowych, dojazdu związanego z uczestnictwem w tych przedsięwzięciach; wyjazdy związane z rozwojem edukacyjnym, w tym koszty zakwaterowania; zakup literatury naukowej, prenumerata i subskrypcje czasopism naukowych; zakup sprzętu, np. sprzętu komputerowego, oprogramowania, drukarki, czytnika e-booków; zakup pomocy dydaktycznych, materiałów biurowych, dostępu do Internetu.
Przypominamy, że cały czas trwa rekrutacja na studia. Pełna oferta dostępna jest http://https://mazowiecka.edu.pl/dzial-spraw-studenckich-i-dydaktyki/dla-kandydatow-2/rekrutacja/