To był rekordowy konkurs!
03.08.2020
Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą pracę dyplomową w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku w roku akademickim 2019/2020.
W tej edycji studenci zgłosili aż 53 prace, co jest rekordem w piętnastoletniej historii konkursu. Na liczbę tą złożyło się:
- 17 prac magisterskich,
- 34 prace licencjackie,
- 2 prace inżynierskie.
Rywalizacja toczyła się nie tylko o prestiż, ale także wysokie nagrody finansowe, których pula była w tym roku rekordowo wysoka. Po raz pierwszy nagrody finansowe otrzymały także osoby, które otrzymały wyróżnienia. Kapituła miała ciężki orzech do zgryzienia. Tematyka prac była różnorodna. Znalazły się prace, które są przedmiotem codziennych rozważań większości z nas, np.: „Wpływ programu „Rodzina 500 plus” na poziomie życia rodzin zamieszkałych na terenie miasta Płocka w świetle badań własnych”, ale także z bardzo wąskich dziedzin np.: „Monitoring temperatury i wilgotności powietrza w wylęgarni drobiu”.
Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
prace licencjackie i inżynierskie
I miejsce – praca inżynierska pt. „Gra ekonomiczna typu role – play „Hammer and Anvil” zrealizowana w C# w wykorzystaniem 3D, której autorem jest Mikołaj Zawalich z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Informatyki, kierunek Informatyka, specjalność: programowanie i bazy danych. Praca napisana pod kierunkiem dr. hab. Marka Śmietańskiego, prof. Uczelni.
II miejsce – praca licencjacka pt. „Koncepcja totalitaryzmu i jej realizacja w Korei Północnej”, której autorem jest Jakub Wojtala z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych, kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne, specjalność: bezpieczeństwo i porządek publiczny. Praca napisana pod kierunkiem dr. Bartłomieja Różyckiego.
III miejsce – praca licencjacka pt. „Treści przyrodnicze w nauczaniu języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym”, której autorem jest Aleksandra Czerwińska z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych, kierunek: Pedagogika, specjalność: wychowanie przedszkolne z językiem angielskim. Praca napisana pod kierunkiem dr hab. Ilony Żeber-Dzikowskiej, prof. Uczelni.
oraz wyróżnienia
za pracę inżynierską „Monitoring temperatury i wilgotności powietrza w wylęgarni drobiu” autorstwa Krzysztofa Draguły z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Informatyki, kierunek Informatyka, specjalność: programowanie i bazy danych. Praca napisana pod kierunkiem dr. inż. Stanisława Wszelaka.
za pracę licencjacką „Fantazja kobiecej zemsty w mediach wizualnych jako fenomen kulturowy” autorstwa Natalii Pauli Markuszewskiej z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych, kierunek Filologia, specjalność: język angielski w turystyce i biznesie. Praca napisana pod kierunkiem dr. Jakuba Ligora.
za pracę licencjacką „Wykorzystywanie określonych sposobów walki w wybranych służbach mundurowych oraz wewnętrznych służbach ochrony” autorstwa Patryka Cieślaka z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych, kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne, specjalność: bezpieczeństwo wewnętrzne i porządek publiczny. Praca napisana pod kierunkiem dr. Marcina Polakowskiego.
prace magisterskie:
I miejsce – praca „Jakość życia pacjentów 65+ z cukrzycą typu 2 stosujących insulinoterapię w kontekście radzenia sobie z chorobą” autorstwa Renaty Dolińskiej z Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierunek Pielęgniarstwo. Praca napisana pod kierunkiem dr hab. n. o zdr. Marioli Głowackiej, prof. Uczelni.
II miejsce – praca „Dystopijna i posthumanistyczna przyszłość w wybranych powieściach I. Asimova i I. Macewana” autorstwa Moniki Reszczyńskiej z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych, kierunek: Filologia, specjalność: filologia angielska. Praca napisana pod kierunkiem dr Anny Suwalskiej-Kołeckiej.
III miejsce za pracę „Zachowania zdrowotne i wydolność funkcjonowania seniorów 80+” autorstwa Marzeny Kościjańskiej z Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierunek Pielęgniarstwo. Praca napisana pod kierunkiem dr hab. n. o zdr. Marioli Głowackiej, prof. Uczelni.
oraz wyróżnienie
za pracę „Wartości współczesnych nauczycieli”, której autorem jest Patrycja Dominika Osmolak z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych, kierunek Pedagogika, specjalność: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Praca napisana pod kierunkiem dr hab. Ewy Wiśniewskiej, prof. Uczelni.
Gratulujemy laureatom!