- Wydział Nauk Społecznych
- Aktualności
- Władze
- Struktura Wydziału
- Kadra dydaktyczna
- Dyżury nauczycieli akademickich
- Studenckie koła naukowe
- Strategia rozwoju
- Dokumenty do pobrania
- Karty przedmiotu
- Kontakty
- Administracja I stopnia stacjonarne
- Bezpieczeństwo wewnętrzne I stopnia stacjonarne
- Bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną II stopnia stacjonarne
- Ekonomia I stopnia stacjonarne
- Ekonomia II stopnia stacjonarne
- Zarządzanie I stopnia stacjonarne
- Prawo, jednolite studia magisterskie
- Studia podyplomowe i kursy
Informacje ogólne
Wydział Nauk Społecznych powstał w 2001 r. jako Instytut Nauk Ekonomicznych. W 2012 roku po połączeniu Instytutu Nauk Ekonomicznych z Instytutem Matematyki i Informatyki funkcjonowanie rozpoczął Instytut Nauk Ekonomicznych i Informatyki, który w 2016 r. został przekształcony w Wydział Nauk Ekonomicznych i Informatyki. Nazwa wydziału obowiązywała do 30 września 2020 roku.
Obecnie na Wydziale Nauk Społecznych oferowane są następujące kierunki studiów pierwszego stopnia: ekonomia, zarządzanie, finanse z elementami matematyki, administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne oraz studia drugiego stopnia: ekonomia, bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną. Różnorodność kierunków i specjalności kształcenia oraz szeroka oferta studiów podyplomowych, a także dobra lokalizacja budynku dydaktycznego w Płocku przy ul. Gałczyńskiego 28 sprawia, że Wydział Nauk Społecznych jest chętnie wybierany przez studentów.
Misją Wydziału jest kształcenie praktyczne polegające na łączeniu wiedzy teoretycznej na wysokim poziomie z praktycznym przygotowaniem do wykonywania zadań zawodowych w przyszłości. Solidne podłoże do wejścia na rynek pracy gwarantują nowoczesne i ciągle udoskonalane programy studiów oraz obowiązkowe 6 lub 3-miesięczne praktyki zawodowe odbywające się w firmach oraz instytucjach, gdzie studenci poznają specyfikę branży i wykonują realne zadania. Studenci nabywają wiedzę i umiejętności praktyczne na zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich posiadających również doświadczenie zawodowe i realizowanych w specjalistycznych pracowniach z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania komputerowego, gier symulacyjnych i prezentacji case study.
Podbudową dla umiejętności praktycznych jest wiedza z zakresu procedur, norm, reguł obowiązujących w organizacjach publicznych, strukturach administracji państwowej oraz samorządowej i podmiotach gospodarczych. Program studiów obejmuje szerokie spektrum przedmiotów najistotniejszych dla zrozumienia współczesnych problemów życia społecznego i gospodarczego. Wiedza i kwalifikacje zdobyte w trakcie studiów na Wydziale Nauk Społecznych mają więc charakter unikatowy i uwzględniają trendy zmieniającego się świata w gospodarce opartej na wiedzy. Nasza kadra organizuje liczne szkolenia, warsztaty i wykłady otwarte.
Ukończenie studiów na Wydziale Nauk Społecznych sprawi, że doskonale odnajdziesz się na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnego specjalisty, zarówno w organizacjach biznesowych, jak i w domenie publicznej. Z powodzeniem możesz pełnić funkcje menedżerskie i doradcze w wymiarze krajowym, międzynarodowym czy globalnym. Praktyczne zajęcia połączone z wiedzą teoretyczną otworzą drzwi zakładów przemysłowych, banków oraz instytucji rządowych i samorządowych, w których możesz podjąć pracę na wielu prestiżowych stanowiskach.
Jeśli więc wyznaczasz sobie ambitne cele zawodowe, potrafisz myśleć strategicznie, posiadasz predyspozycje przywódcze, chcesz odkrywać w sobie cechy, które można uznać za atuty dobrego menedżera i zależy Ci na zdobyciu wszechstronnej wiedzy to studia na Wydziale Nauk Społecznych dadzą Ci solidny start do rozpoczęcia przyszłej kariery zawodowej lub założenia własnej, wymarzonej firmy.