Wymienią wiedzę i doświadczenie
13.11.2019
„Proces usamodzielnienia wychowanków pieczy zastępczej – polskie i niemieckie doświadczenia” to tytuł seminarium, które odbędzie się w murach naszej Uczelni.
Seminarium o międzynarodowym zasięgu będzie platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy różnymi podmiotami zaangażowanymi w realizację procesu usamodzielnienia młodzieży: praktyków, przedstawicieli nauki oraz przedstawicieli instytucji państwowych ze strony polskiej i niemieckiej. Będzie to nie tylko spotkanie ekspertów ze studentami, ale także okazja do zaplanowania większego projektu badawczego dotyczącego poruszanej tematyki.
Zaprosiliśmy przedstawicieli praktyki ze środowiska płockiego (mgr Mirosław Chyba – dyrektor MOPS-u w Płocku oraz mgr Małgorzatę Lewandowską – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodziny w Płocku).
Seminarium jest przedsięwzięciem zorganizowanym po uzyskaniu grantu Polsko – Niemieckiej Fundacji na Rzecz Nauki. Wniosek o grant był składany przez Mazowiecką Uczelnię Publiczną we współpracy z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni, Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie oraz Elbląską Uczelnią Humanistyczno – Ekonomiczną. Ze strony niemieckiej partnerami są Centrum Badań Prawnych SOCLES International Centre for Socio- Legal Studies w Heidelbergu, Szkoła Wyższa im. Alice Salomon w Berlinie, Instytut Pedagogiki Społecznej i Organizacyjnej, Uniwersytet w Hildesheim, Uniwersytet w Poczdamie, Katedra Psychologii Społecznej, Stowarzyszenie Care Leavere.
Seminarium odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2019 r.
Do pobrania program wydarzenia
Serdecznie zapraszamy