Zapraszamy na Płockie spotkania z nauką
12.01.2022
Przygotowaliśmy cykl otwartych wykładów dla mieszkańców Płocka i regionu płockiego.
Spotkania odbywać się będą w auli Uczelni przy ul. Gałczyńskiego 28 w Płocku. Żeby wziąć udział w wykładzie nie trzeba się wcześniej zapisywać. Zajęcia są całkowicie bezpłatne.
– „Płockie spotkania z nauką” to nowy projekt naszej uczelni skierowany do wszystkich mieszkańców miasta i okolic. Szeroki wachlarz tematyczny sprawia, że każdy, bez względu na wiek, zainteresowania czy wykształcenie, znajdzie coś ciekawego i użytecznego dla siebie – powiedział prof. Maciej Słodki, Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku – Nasi wykładowcy udowodnią, że nauka może być fajna. Wystarczy przyjść i sprawdzić to na własnej skórze.
Spotkania prowadzić będą nauczyciele akademiccy Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku, specjaliści w swoich dziedzinach. Już w styczniu zapraszamy na premierowy wykład. Walka ze stresem to temat na czasie. O skutecznym zarządzaniu emocjami opowie dr Beata Płaczkiewicz. Wykład odbędzie się w środę 26 stycznia o godz. 16.00.
Wszystkie wykłady będą transmitowane na żywo w uczelnianym kanale YouTube. Wystarczy kliknąć link.
Harmonogram wykładów:
Jak radzić sobie ze stresem?
Prowadzący: dr Beata Płaczkiewicz (psycholog)
Termin: 26 stycznia 2022 r. (środa), godz. 16.00
Stres stanowi nieodłączną część naszego życia. Może występować pod postacią motywującego eustresu lub niszczącego dystresu. Jak je odróżnić? W jaki sposób dzielimy stresory? Jakie zachowania mogą minimalizować doświadczany przez nas stres? Czy istnieje relacja między naszą osobowością a radzeniem sobie ze stresem? A przede wszystkim: dlaczego warto rozmawiać o emocjach i jaki jest ich związek ze stresem?
Słowa mają wielką moc – o kulturze języka i tworzeniu opowieści
Prowadzący: dr Agnieszka Grażul-Luft (polonistka, specjalistka w zakresie public relations)
Termin: 24 lutego 2022 r. (czwartek), godz. 16.00
Czy kiedykolwiek udało Ci się przeżyć dzień bez kontaktu z językiem? Dzień, w którym niczego nie powiedziałeś, nie przeczytałeś, nie usłyszałeś? Właściwie musiałbyś też nie myśleć, ponieważ myślenie jest ściśle powiązane z językiem. Niemożliwe (chyba że byłeś w śpiączce). Nie uświadamiamy sobie, jak istotną rolę odgrywa on w życiu i jak ważnym jest narzędziem. Dlatego warto nauczyć się posługiwać językiem skutecznie i bezpiecznie. Od tego też zależy sukces zawodowy i w relacjach.
Manipulacje psychologiczne w handlu. Jak się przed nimi bronić?
Prowadzący: mgr Adam Grudzień (psycholog)
Termin: 23 marca 2022 r. (środa), godz. 16.00
Każdy z nas, w różnych sferach życia, może doświadczać manipulacyjnych form wywierania wpływu. Ludzie nierzadko uważają, że są na nie odporni i mogą im się skutecznie przeciwstawiać. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy można można się przed nimi bronić, czy może opór jest bezskuteczny?
Rozwój osobisty w każdym wieku
Prowadzący: dr Ewa Bartuś (pedagog, coach)
Termin: 27 kwietnia 2022 r. (środa), godz. 16.00
Blaski i cienie migracji
Prowadzący: dr hab. Michał Nowosielski, prof. uczelni (socjolog)
Termin: 25 maja 2022 roku (środa), godz. 16.00
Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.