Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku została zakwalifikowana do realizacji części teoretycznej programu pt. „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej”.
Oznacza to, że w naszej Uczelni studenci z całego regionu będą mogli przejść szkolenie teoretyczne w ramach Legii Akademickiej. Program ten skierowany jest do studentów, którzy chcieliby w okresie wakacyjnym odbyć szkolenie wojskowe oraz uzyskać stopień wojskowy.
Szczegóły programu dostępne są pod linkami: https://www.gov.pl/web/nauka/legia-akademicka. https://legiaakademicka.wp.mil.pl/
Zainteresowani studenci proszeni są o złożenie do 10 stycznia 2020 r. wniosku o przyjęcie na szkolenie teoretyczne.