12 grudnia 2018 r.
Celem projektu było zdobycie do 06.2018r. kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy i właściwych postaw/umiejętności 240 uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Płocku oraz nabycie kompetencji zawodowych 8 nauczycieli poprzez uczestnictwo w wybranych projektach edukacyjnych, warsztatach, kursach doskonalących oraz zajęciach wyrównawczo-dydaktycznych.
Ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego i poprawa dostępu do zatrudnienia osób po 50 roku życia z terenu powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego.
Program Operacyjny Kapitał Ludzki Poddziałanie 2.3.2 – projekt systemowy realizowany przez Ministerstwo Zdrowia, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Idea projektu: przeprowadzenie studiów pomostowych dla 100 osób na kierunku „Pielęgniarstwo” zgodnie z obowiązującymi ścieżkami kształcenia AB, C i D
Przeprowadzenie studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku matematyka, specjalność matematyka bankowa i ubezpieczeniowa dla studentów przyjętych w roku akademickim 2012/2013. Podczas studiów studenci będą mogli skorzystać z następujących form wsparcia: – stypendiów w wysokości 800 zł lub 1000 zł dla najlepszych studentów, – płatnych staży u potencjalnych pracodawców dla najlepszych studentów, – zajęć wyrównawczych z matematyki, – szkoleń z zakresu dostosowania umiejętności przyszłych absolwentów do potrzeb rynku pracy, – spotkań panelowych z potencjalnymi pracodawcami.
Celem prowadzonych działań jest rozwój kompetencji zawodowych i kwalifikacji kadr medycznych odpowiadających na potrzeby epidemiologiczno-demograficzne kraju.
Wzrost jakości kształcenia w PWSZ w Płocku poprzez rozwój kompetencji studentów III roku studiów stacjonarnych I stopnia tj. certyfikowane szkolenia, zajęcia warsztatowe, wizyty studyjne oraz dodatkowe zajęcia w zakresie odpowiadającym potrzebom gospodarki i rynku pracy i społeczeństwa.
Podniesienie kompetencji zawodowych przez studentów PWSZ w Płocku, nawiązanie współpracy z potencjalnymi pracodawcami oraz zacieśnienie współpracy między pracodawcami a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Płocku.
Narzędzia ułatwień dostępu